Home
O nas
Kontakt
Monitoring środowiska
Listwy zarządzalne
Listwy zasilające
Media porty
MAGNAT - Box
MAGNAT - Box Duo
MAGNAT - Tube
MAGNAT - Frame
MAGNAT - Stick
MAGNAT - Strip
MAGNAT - Tower
MAGNAT - Subdesk
QInside
Przełączniki i konsole KVM
Przełączniki Video
Splitery KVM / Video
Extendery
Video Wall
Przełączniki terminalowe
Odbiorniki czasu DCF77
Kable zasilające
Media porty - nowości i aktualności
 • OSZCZĘDZANIE ENERGII NA BIUROWYM STANOWISKU PRACY


 • OPIS FUNKCJONALNY:
  Jedną z podstawowych cech nowoczesnego biura staje się efektywne oszczędzanie energii, które nie tylko jest zgodne z trendami proekologicznymi, ale także daje wymierne oszczędności finansowe. Największe straty energii w biurach generują niewyłączane urządzenia peryferyjne komputera, takie jak monitory, drukarki, głośniki, dyski zewnętrzne, niszczarki, itp.
  W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku związane z audytami energetycznymi oraz ogólnymi tendencjami ekologicznymi, powstały produkty pozwalające na automatyczne wyłączanie z prądu urządzeń, które po opuszczeniu stanowiska najczęściej pozostawia się włączone lub w stanie “standby”. Wyłączanie niepotrzebnie działających peryferiów może następować nie tylko po zakończeniu pracy w danym dniu, ale też w trakcie chwilowej nieobecności, co daje możliwość zwiększenia ochrony aktualnie wyświetlanych wrażliwych danych.
  Sterowanie cyklem wyłączeń jest automatyczne, zsynchronizowane z włączaniem / wyłączaniem komputera roboczego na początku i na koniec dnia pracy. Włączenie i wyłączenie podczas chwilowej nieobecności przy stanowisku wysterowywuje się za pomocą czujnika ruchu, poprzez wykrycie telefonu z systemem Bluetooth, identyfikator lub pastylkę RFID.
  Produkty tego typu znajdują zastosowanie na stanowiskach biurowych, administracyjnych oraz stanowiskach nadzoru, w szczególności tych używających jednocześnie wielu monitorów, które nie muszą być cały czas włączone. Są również bardzo dobrym rozwiązaniem w salach konferencyjnych, gdzie pozwolą na automatyczne wyłączenie systemu nagłośnienia, rzutnika czy monitorów. Możliwość dynamicznego wyłączania monitorów podczas chwilowej nieobecności zapewni natomiast ochronę danych w miejscach typu open space, call center czy w systemie pracy hot desking.

  LISTWA MASTER-SLAVE - ROZWIĄZANIE KLASYCZNE
  Urządzenie zasilane z gniazda "master" pełni rolę elementu sterującego włączeniem lub wyłączeniem zasilania w gniazdach "slave".
  Uruchomienie urządzenia "master" spowoduje włączenie zasilania w gniazdach "slave" i odwrotnie, tzn. wyłączenie urządzenia "master" spowoduje wyłączenie gniazd "slave".
  Najczęściej spotykaną aplikacją jest komputer stacjonarny zasilany z gniazda "master", a wszystkie peryferia typu monitor, drukarka, głośniki, itd. zasilane są z gniazd "slave". Zakończenie pracy na komputerze skutecznie odłączy od zasilania wszystkie urządzenia peryferyjne.

  LISTWA MASTER-SLAVE Z DETEKCJĄ SYGNAŁU BLUETOOTH
  Elementem sterującym włączeniem lub wyłączeniem zasilania w gniazdach "slave" jest telefon GSM z oprogramowaniem sparowanym z listwą zasilającą za pomocą protokołu Bluetooth.
  Wykrycie w pobliżu listwy sygnału Bluetooth spowoduje włączenie zasilania w gniazdach "slave" i odwrotnie, tzn. oddalenie się od listwy telefonu GSM spowoduje wyłączenie gniazd "slave".
  Najczęściej spotykaną aplikacją jest komputer stacjonarny zasilany z gniazda "niezależnego", a wszystkie peryferia typu monitor, drukarka, głośniki, itd. zasilane są z gniazd "slave". Opórcz oszczędności energii dynamiczne wyłączanie monitora może chronić wrażliwe dane podczas nieobecności użytkownika przy swoim stanowisku pracy.

  LISTWA MASTER-SLAVE Z DETEKTOREM RUCHU
  Elementem sterującym włączeniem lub wyłączeniem zasilania w gniazdach "slave" jest czujka ruchu reagująca na obecność użytkownika przy obserwowanym stanowisku pracy.
  Wykrycie ruchu spowoduje włączenie zasilania w gniazdach "slave" i odwrotnie, tzn. długotrwały brak ruchu w zasięgu czujki spowoduje wyłączenie gniazd "slave".
  Najczęściej spotykaną aplikacją jest komputer stacjonarny zasilany z gniazda "niezależnego", a wszystkie peryferia typu monitor, drukarka, głośniki, itd. zasilane są z gniazd "slave". Dynamiczne wyłączanie zasilania urządzeń peryferyjnych powoduje ograniczenie zużycia energii zarówno w czasie godzin, jak i po godzinach pracy.

  LISTWA MASTER-SLAVE Z CZYTNIKIEM RFID
  Elementem sterującym włączeniem lub wyłączeniem zasilania w gniazdach "slave" jest przytknięcie karty lub pastylki RFID do czytnika.
  Obecność karty lub pastylki RFID w czytniku spowoduje włączenie zasilania w gniazdach "slave" i odwrotnie, tzn. brak karty lub pastylki spowoduje wyłączenie gniazd "slave".
  Najczęściej spotykaną aplikacją jest komputer stacjonarny zasilany z gniazda "niezależnego", a wszystkie peryferia typu monitor, drukarka, głośniki, itd. zasilane są z gniazd "slave". Oprócz oszczędności energii dynamiczne wyłączanie monitora może chronić wrażliwe dane podczas nieobecności użytkownika przy swoim stanowisku pracy.

  Budowa listwy:
  Typ gniazd zasilających:
  Ilość gniazd "slave":
  Ilość gniazd "niezależnych":
  Typ wtyku zasilającego:
  Długość kabla zasilającego:
  Wymiary listwy SxWxG :
  z bolcem, schuko, UK, SEV, IEC320C13 lub C19
  zgodna z wymaganiami klienta
  opcjonala (zgodnie z wymaganiami klienta)
  unischuko, Wieland, IEC320C14 lub C20
  maks. 10m
  szer. w zależności od wyposażenia, wys. 44mm, gł. 44mm
  Parametry elektryczne:
  Obciążalność prądowa listwy:
  Opóźnienie włączenia / wyłączenia gniazd "slave":
  Minimalna różnica progów
  (Master Work - Master Standby) :
  Maksymalny prąd gniazda Master:
  maks. 16A dla obciążenia rezystancyjnego
  ~ 2 sek.

  ~ 12%
  12 A dla obciążenia rezystancyjnego